Müşteri Destek Hattı0 (232) 486 39 72

Hakkımızda

Firmamız ilk olarak 1970 yılında Mak-İnş Mühendislik adıyla makina ve inşaat mühendisi iki ortak tarafından kurulmuştur.  1970 li yıllarda Karayolları na Sanat yapıları inşaası gibi müteahitlik hizmetleri yanında muhtelif fabrikaların, buhar kazanlarına, kaldırma makinalarına ve hava kompresörlerine bakım ve servis hizmetleri verilmiştir.

1975 yılında inşaat kısmının ayrılması sebebiyle, ATLAS COPCO şirketinin hava kompresörleri konusunda yetkili bayii ve servisi olarak MAK-İŞ MÜHENDİSLİK adı altında çalışmalarına devam etmiştir.   1994 yılı itibariyle, ATLAS COPCO şirketinin Türkiyedeki satış ve servis politikasının değişimi sonucu yıllarca süren birliktelik son bulmuştur.

Hemen ardından, kalitesini ve adını kanıtlamış olan Türkiyenin kompresör sektöründe en güveniliri LUPAMAT markası ile yola devam kararı alınmıştır.

Yine aynı yıllarda şirketleşen firmamız MAK-İŞ MÜHENDİSLİK MAK.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ. adı ile kurumsallaşmanın ilk adımını atmıştır.  1994 yılından beri birlikteliğimizden gurur duyduğumuz, kendimize örnek aldığımız LUPAMAT şirketinin öncülüğü ile bugünlere gelmiş bulunmaktayız.